x_Insomniac_x

13. prosince 2008 v 11:33 |  +_NeWs_+
Enrique je specialista na milostné balady. Říká, že je velmi citlivý a pomalá romantická píseň je pro něj nejlepší způsob jak vyjádřit své pocity. "Samozřejmě se dá snadno udělat milostná píseň i v rychlé taneční podobě. Ale podle mě to nikdy nevyzní tak romanticky, jako když se nechám unášet nějakou jemnou melodií."

K vydání alba Insomniac byl však jako hlavní singl zvolen rychlý song Do You Know?, díky němuž se Enrique po delší době dostal do hitparád. "Do You Know? je o nešťastné lásce. "Myslím, že každý kdo je nebo byl nešťastně zamilovaný, potřebuje spíš nějaké povzbuzení než hluboké utápění se ve smutku. Proto je ta skladba na způsob staršího singlu Escape. I když je její obsah opačný, ale to vůbec nevadí. Měl jsem pocit, že by to měl být podobně svižný song, aby člověka toho smutku zbavil. A jsem rád, že jsem měl pravdu."


A název desky: Insomniac - člověk trpící nespavostí? Enrique má prý s nespavostí problémy už od mládí. "Lidi se mě často ptají, jestli je to vážné, že jsem tak musel pojmenovat desku. Já ji tak ale pojmenovat nemusel. Chtěl jsem, aby album obsahovalo co nejvíc z mé osobnosti. Když jsem o něm začal přemýšlet, nejprve jsem odmítl pojmenovat jej podle písničky. Hledal jsem něco, co by bylo opravdu spojeno s mým životem. A protože s nespavostí jsem měl problémy už jako teenager, navíc to slovo INSOMNIAC se mi líbí, tak jsem ho použil."

Enrique si své písničky i sám píše a spoluprodukuje. Kde pro svou tvorbu bere inspiraci? Jak postupuje, když se chce pustit do nové skladby? Záleží to prý na spoustě věcí. Především se
snaze, aby každá další písnička byla jiná než všechny předchozí. "V zásadě dělám pop, Ale ty písničky jsou různorodé a míchá se v nich více hudebnních stylů." A to je pravda. Kromě popu a latina se v jeho tvorbě prvně objevují i prvky hip-hopu. "Hip-hop mám rád už dlouhá léta, ale pořád nebyla vhodná příležitost jak se s tímto stylem spojit. Teď se nám to podařilo s funguje to." Na práci na desce měl celé 3 roky, což je luxusní dostatek času. "Musím říct, že není nic příjemnějšího než mít na výrobu alba od začátku až do konce tolik prostoru. Na všechno je klid, nemusíte se stresovat, a když se vám něco nezdá, máte možnost to odložit a později se k tomu vrátit - to mi moc vyhovuje."

Inspiraci pro své songy hledá v běžném životě a často prý i v jiných písničkách. " Muzika je magie a ten, komu se podaří vytvořit něco nového, je kouzelník. Závidím všem velkým skladatelům jejich talent. Když jedu autem a poslouchám rádio, slyším nějakou písničku, říkám si - sakra, kéž bych někdy napsal něco podobně skvělého. Pak si sednu ke klavíru a zkouším vymyslet něcco vlastního. Někdy se to podaří, někdy ne. Je to prostě nekonečná honička za snem."A co song Do You Know? - je to opravdu reakce na rozchod s Annou Kournikovou? "Celá tahle záležitost s naším údajným rozchodem mě hrozně baví . Za 1. jsme se vůbec nerozešli, takže ta písnička nemá s naším vztahem nic společného. Za 2. novinář, který tu informaci zveřejnil jako první, se mnou sice předtím dělal rozhovor, ale nepochopil můj humor. Ano, opravdu jsem řekl, že jsem vztah s Annou ukončil, protože ještě nejsem připraven mít děti, ale ona už velmi touží stát se matkou. Jenže to byl prostě jen vtípek. Ten rozhovor byl totiž hrozně únavný a já ho chtěl nějak oživit, tak mě napadlo tohle. Že to média vzala tak vážně, jen svědčí o tom, jak jsou všichni věčně hladoví po skandálech a senzacích. Ale tentokrát jsem vyhrál já. Aničce jsem to pak v klidu vysvětlil," směje se.

Z časopisu Sweet 17, v časopise bylo hodně chyb, takže to prosím berte s rezervou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama